Artyčok
Tato rostlina dlouhá kolem jednoho metru podporuje štíhlost. Díky velkému obsahu draslíku, vlákniny a magnezia nastartuje vaše zažívání. Dále se pak hodí při léčbě jater a žlučníku. Stimuluje žlučník k větší tvorbě žluči a jejímu vylučování. Podporuje detoxikační funkci jater a vylučování nežádoucích škodlivin močí.
Banán
Banán se vám může stát skvělým pomocníkem při komářím bodnutí. Místo vpichu pomažte vnitřkem banánové slupky. Pupínek by měl přestat svědit a pálit. Banán je doslova nadopován vitamíny skupiny B. Ty pak příjemně tiší náš nervový systém. Vitamín B6 reguluje hladinu glukózy v krvi, čímž zmírňuje napjatou náladu a podrážděnost žen trpících premenstruačním syndromem.
Celer
Tato kořenová zelenina je nejsilnějším afrodiziakem pro muže. Obrovské množství hořčíku, jenž celer obsahuje, zvyšuje mužskou potenci. Celer se také využívá při léčbě revmatických onemocněních. Má močopudné účinky, čímž odvádí škodliviny z nemocného těla.
Dýně
Jistě jste si vybavila tu typickou obří dýni, kterou vám každý rok dává tchýně a vy vůbec nevíte, co s ní máte dělat. Tak tuhle dýni na mysli opravdu nemám. Zde je řeč o japonské dýni hokkaidó. Obsahuje velké množství draslíku a minimum sodíku, což je perfektní kombinace k léčbě srdečních a ledvinových poruch. Využívá se i při léčbě žaludku, sleziny a slinivky břišní. Dýňová semínka (jakákoliv; i ty z obřích dýní) příznivě ovlivňují potíže s prostatou.
Fenykl
Má báječné protikřečové a protinadýmací účinky. U kojících matek podporuje tvorbu mléka.
Tip pro zmírnění nadýmání: umíchejte si šťávu z fenyklu společně s jablkovým, hruškovým a mrkvovým džusem.
Guarana
Česky paulinie nápojná, je báječná pomocnice při pocitech fyzické i psychické zátěže. Užívá se při léčení průjmu a úplavice a navíc uvolňuje tělo při bolestivé menstruaci.
Jahody
Jahody jsou tvořeny z 87% z vody. Obsahují vitamíny C, A, B, E a organické kyseliny (např. kyselinu salicylovou, chininovou, citrónovou, jablečnou), jenž zaručují tu správnou šťavnatou chuť jahod. Ukrývá v sobě také kyselinu ellagovou, která působí v prevenci nádorových chorob. Milovníci minerálních látek si i u jahod přijdou na své. Jahody jsou doslova přeplněny minerálními prvky – draslík, hořčík, vápník, síra, zinek, kobalt, molybden, fluór či bór. Pro pány: Při pravidelné konzumaci malých červených plodů podpoříte tvorbu testosteronu, který je aktivátorem spermií.
Kajenský pepř
Čili prášek ze sušených chilli papriček. Povzbuzuje krevní oběh a spalování. Je prokázáno, že při pravidelném užívání se vaše střeva stanou odolnějšími vůči střevním a průjmovým onemocněním.
Lékořice lysá
Vyhlásila válku alergiím. Podporuje činnost nadledvinek a tím posiluje vaši imunitu. Působí proti tvorbě žaludečních a dvanáctníkových vředů.
Med
Ne nadarmo se říká, že když nemůžete spát, dejte si teplé mléko s medem. Med obsahuje zklidňující látky, které tiší nervovou soustavu a vy se tak v klidu můžete ponořit do říše snů.
Protibakteriální sílu medu můžete vyzkoušet při pomazání popálenin, oděrek a ran. Používání medu redukuje otoky a jizvy. Jedna zajímavost z lidového léčení: Malý zánět spojivek vyléčí malá kapka medu kápnutého do oka.
Ořechy
Totiž ty vlašské, pocházející již z dávných dob neolitu. Vlašské ořechy regulují krevní tlak, působí protizánětlivě při léčení srdečních a cévních chorob. Ořechy jsou považovány za antioxidant, bojují proti astmatu a posilují střeva.
Rýže
Malý pomocník, pro klidný spánek. Rýže obsahuje škrob, který tělo vstřebává velice pomalu, čímž zklidňuje krevní tlak a celkově uvolňuje organizmus. Na světě je asi 20 druhů těchto jednoděložních rostlin.
Tofu
Je nabité proteiny, železem, zinkem a vitamíny skupiny B, které vás okamžitě vzpruží a zaženou touhu zachumlat se do peřin.